Horský klan 19.část

25. ledna 2012 v 19:54 | Liz |  Příběh Horského klanu
"Myslím že by jsme si měli odpočinout" mňoukla Nova, když si všimla že Flíček a Růžička jim sotva stačí. Vysokou skálu u měli na dohled a stejně se k ní dřív jak zítra nedostanou.
"To je dobrý nápad" mňoukl Bělosrstý, zastavil se a rozhlížel se po vhodném místě k odpočinku. Stinná, ale už zamířila k průrvě ve skále.
"Tohle vypadá dobře" mňoukla Růžička a běžela za Stinnou. Nova se nad jejich reakcí usmála a vydala se taky k průrvě.
"Někdo by měl asi vyrazit na lov" upozornila Stinná a porozhlédla se po jeskyni za průrvou.
"Já a Bělosrstý půjdeme, myslím že vy by jste si měli odpočinout" oznámila Nova a směrem Bělosrstého hodila pohled aby se nehádal. Bělosrstý, ale jen přikývl a vyšel za Novou z průrvy.
"Jaký máš plán?"zeptal se Flíček Růžičky, když byla NOva bezpečně z doslechu. Růžička se na něj koukla a mrkla také na Stinnou.
"No ,Vylezte na Vysokou skálu a rozhlédněte se po kraji, to je myslím jasné, ale nedává mi smysl to druhé , Pak znovu slez na stejnou stranu, kde si nikdy nebyla, nejdřív jsme myslela že to bude něco jako že až se rozhlédneme tak prostě slezeme na tu stranu, kde jsme nikdy nebyly" mňoukla Růžička.
"Já bych řekla že by jsme měli přemýšlet jako ten, komu byla věštba určena" mňoukla Stinná.
"Myslím že nejlépe jí rozuměla buď Nova nebo Bělosrstý a protože Novy se zeptat nemůžeme zbývá jedině Bělosrstý" mňoukl Flíček.
"Dobré úvahy" pochválila je Stinná a usmála se na oba. Přestože byli učedníci dokázali věci, které by nějaký válečník nevyřešil.

Levhartík, Lištička, Ohníček a Modřenka právě běželi na tréninkový plácek, kde na ně čekali jejich učitelé. Jenom Nova chyběla, jelikož byla na výpravě.
"No konečně jste tady" mňoukl Rychlý orel a koukl na svou učednici, která jen sklopila hlavu k zemi. Měli zpoždění a ne zrovna malé.
"Takže začneme" mňoukla Modroočka." Rozdělíme vás na dvě skupiny. V první skupině bude Ohníček a Lištička ve druhé Levhartík a Modřenka. Já budu velitelkou Prvního týmu a rychlý orel velitelem druhého týmu. Ohnivý nás bude pozorovat. Vemte to jako nácvik výprav. Každý tábor si zvolí svůj tábor a hranici určuje právě tréninkový plácek. První tým má území směrem k řece a druhý směrem k Vysoké skále. Učedníci budou poslouchat rozkazy velitele týmu. Jasné?"zeptala se Modroočka a přelétla pohledem učedníky, kteří letmo přikývli.
"Začínáme. Je to bitva takže se musíte navzájem krýt, ale budete bojovat s kočkami ze svého klanu takže buďte opatrní" mňoukl Ohnivý a kývl na Lištičku, která se usmála.
Modroočka s Ohníčkem a Lištičkou se rozběhla směrem k řece a Rychlý s Levhartíkem a Modřenkou směrem k Vysoké skále.
Modroočka zvolila jako tábor mýtinu obklopenou houštinami, poblíž řeky. Také seznámila Lištičku a Ohníčka s pravidly cvičení a pak začali domlouvat strategii. Rychlý zvolil jako tábor jeskyni ve skále a také vysvětlil učedníkům pravidla cvičení.
"Teď musíme vymyslet strategii" mňoukl Rychlý a koukl na Modřenku, která usilovně přemýšlela.
"Pokud vím tak Levhartíkovi jde skvěle lezení po stromech, čehož by jsme měli využít protože nikdo z druhé skupiny tak dobrý není" mňoukla Modřenka.
"To je pravda, ale musíme si bojovníky rozdělit. Já odlákám pozornost maximálně jednoho. Rychlému jde nejlépe boj takže ten by asi zaútočil přímo a Modřenka by mohla běžet a najít jejich tábor to nejspíš nebudou čekat" navrhl Levhartík.
"Pokud vím tak z druhé skupiny jde běh nejlépe Modroočce, takže Modřenka bude mít silnou soupeřku, ale nejspíše to bude vyrovnaně" mňoukl Rychlý.
"Takže budeme mít tuhle strategii?"zeptala se Modřenka trochu vynervovaně.
"Ano" mňoukl rozhodně Rychlý.

Ohnivý zatím ležel na stromě a čekal až se začně něco dít. byl něco jako rozhodčí, hlídal dodržování pravidel. Nejdnou si všiml, že se podrostem plíží Rychlý a skoro naproti němu Lištička. Tohle nevypadalo na rovnocenný zápas,ale nebylo to ani proti pravidlům. Každý tým měl mít svojí strategii.
Lištička si už také všimla že se naproti ní plíží Rychlý, který se to ani nesnažil nijak zakrýt. Z toho důvodu Lištičku napadlo, jestli se nesnaží zakrýt něčí pohyb, ale nic nezaslechla. Nepodívala se nahoru na stromy , kde se potichu plížil Levhartík.
Modroočka číhala za stromem, na který právě přelezl Levhartík. Modroočka si ho ani nevšimla, ale on jí ano. Levhartík měl sice na starosti Ohníčka, ale Modroočku by aspoň zaměstnal a Modřenka by neměla takový problém proběhnout do jejich tábora a Ohníčka stejně nikde neviděl.
Levhartík skočil ze stromu na nepřipravenou Modroočku a srazil jí na zem. Kočka rychle zareagovala a přetočila se na břicho a dříve než jí mohl cokoliv udělat Levhartíka odkopla zadníma nohama. Ten se ale hned postavil a zaútočil znovu. Rychlý se mezitím pral s Lištičkou.
Modřenka vyběhla z tábora a mířila přímo okolo tréninkového plácku, kde si všimla že Levhartík bojuje s Modroočkou a Rychlý s Lištičkou, takže na ní zbýval Ohníček. Běžela přímo k řece. Zastavila se až na břehu. Ucítila Ohníčkův pach,ale tady na břehu řeky se jí ztrácel. Vrátila se po pachu a našla tábor druhého týmu. Nikdo tam nebyl. Ohníček musel plavat,ale jak se chtěl dostat na jejich území, Vtom si uvědomila že jejich území u řeky končí strmým srázem. Nikdo by nečekal nepřítele z hor. Modřenka se rychle rozběhla směrem do hor.

Karamelka a Gepard byli společně na lovu. Gepard zastupoval za Sokola, který měl být na hranicích a Karamelka měla dnes stejně jenom lovit. Gepard Karamelku sledoval jak loví.
Učednice se začala plížit směrem kde uslyšela hraboše. Když se doplížila tak že na něj dokázala dosáhnout, skočila na něj a rychlým pohybem ho zakousla. Pak ho mrtvého zahrabala nedaleko a vydala se dál do lesa.
Gepard se divil, takhle dobře nelovil ani on jako začínající učedník, ale stejně nad tím zavrtěl hlavou.
Karamelka se i se svým úlovkem potkala s Gepardem na zpáteční cestě. Gepard měl o něco méně úlovků než ona, ale stejně jich bylo dost.Když došli do tábora, většina koček už tam byla. Odnesli úlovek na hromadu a vzali si svůj podíl. Lehli si společně poblíž skály uprostřed tábora. Po chvíli se k nim přidala Bažinná, Sokol a Bělinka.
"Tak jak vám šel lov?"zeptal se Sokol a koukl na Karamelku.
"Myslím že dobře" mňoukla ostýchavě Karamelka.
"Měla by sis víc věřit" mňoukl Gepard a koukl na ní. "Chvíli jsem tě pozoroval a na začínající učednici lovíš skvěle" pochválil jí Gepard a mrkl na Sokola, který se usmál.
"Škoda že tu není Flíček, dnes by se asi účastnil skupinového cvičení" mňoukla Bažinná a koukla na Sokola.
"No jo skupinové cvičení mě vždy bavilo" odvětil Sokol.
"Co je to skupinové cvičení?"zeptala se Bělinka a koukla se na válečníky.
"Učedníci a válečníci se rozdělí do dvou týmů a pak mezi sebou bojují. Vyhrává ten tým, který porazí ten druhý. Je to něco na způsob hry" vysvětlil jí Gepard. Bažinná se rozhlédla po táboře.
"Vypadá to že skupinové cvičení ještě neskončilo" mňoukla pobaveně Bažinná a usmála se.
"Taky je to dost vyrovnaný boj" odvětil Sokol a usmál se. Karamelka moc nemluvila, jenom poslouchala.

Smršť, Ledosrstá a Vážka leželi ve školce a povídali si,m když dovnitř vešel Oheň. Koukl se po nich a omluvně se usmál.
"Doufám že neruším" mňoukl na kočky a nervózně po nich přejel pohledem. Smršť se jen usmála.
"Ne nerušíš. Zrovna vymýšlíme jména pro koťata, asi by jsi tu měl být" mňoukla Vážka a usmála se na něj.
"Nevíš kde je Rychlý?"zeptala se Ledosrstá a koukla na Ohně.
"Myslím že je na skupinovém cvičení" mňoukl Oheň zamyšleně.
"Aha" odvětila Ledosrstá a koukla na Smršť.
"Tak co ty jména?"zeptal se Oheň. "Co hezkého jste vymysleli?"mňoukl na ně.
"No zatím nás napadlo Stínokotě, Mechokotě, Květokotě a Vrbokotě" odpověděla Smršť a koukla na Ohně.
"Co takhle Tajemnokotě?"zeptal se Oheň a koukl na Vážku, která se nad tím nápadem zamyslela.
"To je celkem dobré co myslíte?"zeptala se Vážka ostatních.
"Myslím že by to šlo" mňoukla Ledosrstá a Smršť jen přikývla.

Smrtelný, Laskavý, Ořešák a Němá se usídlili se svým podílem jídla u válečnického doupěte. Všichni nějakou chvíli mlčela a věnovali se jídlu.
"Chtěla bych učeníka" mňoukla tiše Němá, ale v nestálém tichu to vyznělo dosti hlasitě. Všichni kocouři se na ní podívali.
"Proč?"zeptal se Smrtelný a prohlédl si jí.
"Chtěla bych někomu předat to co mě naučila Kostra" odpověděla mu Němá.
"Taky bych chtěl učedníka,ale musíme si všichni ještě nějakou dobu počkat" mňoukl Ořešák.
"Kapradinná nám jistě brzy nějakého přidělí" odvětil Laskavý a koukl na Němou.
"No nevím já si budu asi muset počkat dlouho" poznamenal Smrtelný a sklopil hlavu.
"Proč by jsi měl?"zeptal se Laskavý.
"Nejsem původem z Horského klanu, proč bych měl dostávat učedníka" odpověděl mu Smrtelný.
"To je právě jeden z důvodů proč ti ho dají. Musejí ověřit jestli si klanu věrný" mňoukl Ořešák a ukončil tak diskuzi na téma učedník.

Kostra a Tygrouš se běželi podívat jak probíhá skupinové cvičení. Začínalo se smrákat a velitelka se o ně strachovala. Když doběhli na místo. První co uviděli byl zrzavý ocas Ohnivého, který visel z větve. Doběhli pod strom a koukli se nahoru.
"Děje se něco?"zeptal se Ohnivý, ale ani se na ně nepodíval. Pohled upíral pořád před sebe.
"No už je pozdě máte skončit" odpověděla mu Kostra.
"Ale oni už skončili teď se dohadují kdo vyhrál" oznámil jí Ohnivý. Tygrouš a Kostra se podívali směrem, kterým koukla Ohnivý a opravdu stáli tam všichni a dohadovali se mezi sebou.
"Proč se nezeptají tebe kdo vyhrál?"zeptal se Ohnivého Tygrouš. Ohnivý seskočil ze stromu.
"To nevím, asi na mě zapomněli, ale není se čemu divit" odpověděl jim s poloúsměvem a rozešel se k hádajícím se kočkám.
"Hej já vím kdo vyhrál" křikl na ně Ohnivý. Rychlý a Modroočka se na něj podívali.
"Byla to remíza, protože oba týmy nějak obešly pravidla aby uspěli a oba dva týmy vyhráli" mňoukl Ohnivý.Rychlý a Modroočka na něj překvapeně koukali.
"Jakto? Nikdy ještě nebyla remíza" mňoukl Rychlý.
"Vždyť já neříkám že někdy byla, ale teď je. Protože první tým poslal Ohníčka po vodě, aby druhý tým překvapil a Levhartík šplhal po stromě, kde to nikdo nečekal a tak překvapil Modroočku, která stála pod ním. je to remíza" Oznámil jasně Ohnivý.
"A proč nám to říkáš až teď?"zeptala se Modroočka.
"Protože zaprvé se mě nikdo nezeptal a zadruhé už se máme vrátit" mňoukl Ohnivý, otočil se a rozešel se směrem k táboru. Ostatní kočky ho následovali.

Černospár se Šutříkem se zrovna vraceli z obhlídky hranic. Společně s nimi byl ještě Temný a Spárek.
"Už jsme skoro tam" mňoukl potěšeně Spárek a rozběhl se rychleji.
"No tak Spárku nespěchej tolik" okřikl ho trochu káravě Temný.
"Já už se taky těším do tábora" mňoukl potichu Šutřík tak aby ho jeho učitel neslyšel,ale on takové štěstí neměl. Černodráp se na něj otočil.
"Z jakého důvodu,"prskl na Spárka Černodráp a přivřel oči.
"Prostě jen tak" mňoukl na svou obranu Šutřík.
"Jen aby" odpověděl Černodráp.
"Uklidni se Černodrápe. Je to ještě učedník" okřikl ho Temný a předběhl ho. I on se totiž těšil do tábora.

Trnitý a Tanečnice se vraceli z lovu ryb. ba byli ještě trochu mokří takže se snažili spěchat aby byly co nejdříve v táboře a mohli se trochu osušit. Pořád předávali na rychlosti až se Tanečnice zasekla Tlapka po kořenem stromu.
"Au" vykřikla Tanečnice a koukla se na svou tlapku. Trnitý se zastavil a vrátil se k ní. Pomalu jí tlapku vysunul zpod kořene a prohlédl jí.
"Budeš muset zajít za Černodrápkou až se vrátíme. Můžeš na ní šlápnout?"zeptal se Trnitý. Tanečnice došlápla na tlapku,ale ta se jí podlomila, takže spadla na zem.
"Myslím že asi ne" odvětila Tanečnice.
"do tábora to není daleko, podepřu tě a nějak se tam dostaneme" mňoukl soucitně Trnitý a podepřel jí. Společně se pak rozešli směrem k táboru.

Kožešina a Sněžná seděli u vchodu do tábora a o něčem se bavili, když z tábora vyšel Hnědák. Obě ho chvíli pozorovali, jak si sedá a kouká na západ slunce.
"Hnědáku co tu děláš?"zeptala se Sněžná a došla k němu.
"Šel jsme se kouknout na západ slunce" odvětil Hnědák a pohled měl stále upřený na zapadající oranžový kotouč.
"Proč tě tak zajímá?"zeptala se nechápavě Kožešina a sedla si vedle něj a také se zadívala na slunce.
"Protože nádherně mění barvy" odpověděl jí s úsměvem Hnědák.
"To máš pravdu" mňoukla Kožešina zároveň se Sněžnou. Takhle tam společně seděli a pozorovali jak zapadá slunce.

Černodrápka přiběhla za velitelkou, která se na ní překvapeně podívala.
"Děje se něco Černodrápko?"zeptala se léčitelky. Černodrápka se chvíli vydýchávala.
"Právě ke mě promluvil Hvězdný klan, který ti vzkazuje že máš Limetku přejmenovat na Hvězdojasná" vychrlila na Kapradinou Černodrápka a oddechla si.
"Dobrá,ale musím svolat klan a Limetka musí vyjít z doupěte. Zvládne to?"zeptala se Hvězda a koukla na Černodrápku, která na souhlas kývla.
Kapradinná svolala klan a počkala až se všechny kočky uklidní, když se konečně zklidnili, což byla dost dlouhá doba, protože nikdo nevěděl co se děje.
"Dnes vám chci říct že přejmenuji jednu kočku" oznámila Hvězda klanu a koukla se směrem k léčitelskému doupěti.
"Chci přejmenovat Limetku, léčitelskou učednici, která se od této chvíle bude jmenovat Hvězdojasná" promluvila Kapradinná. V tu chvíli vyšla Hvězdojasná z léčitelčina doupěte. Všechny kočky se na ní podívali. Nyní už měla celý kožíšek zrzavý a oči ještě více růžové.
"Děkuji, Hvězdo" mňoukla na velitelku Hvězdojasná.
"Tímto končím shromáždění" ukončila Kapradinná a seskočila z kamene. Hvězdojasná společně s Černodrápkou se vrátili do léčitelčina doupěte za doprovodu překvapených pohledů ostatních koček.

 


Komentáře

1 Sandstar Sandstar | Web | 25. ledna 2012 v 20:11 | Reagovat

Hustá a mega dlouhá kapoška!

2 Rakeťák (Veverka-DK) Rakeťák (Veverka-DK) | Web | 25. ledna 2012 v 20:32 | Reagovat

Sjůpéér!

3 Liz Liz | Web | 25. ledna 2012 v 20:32 | Reagovat

[1]: díky :)

4 Liz Liz | Web | 25. ledna 2012 v 20:37 | Reagovat

[2]: tobě taky díky :)

5 Jiskra Jiskra | 26. ledna 2012 v 14:42 | Reagovat

To máš pravdu je vážně hodně dlouhá :D

6 Liz Liz | Web | 26. ledna 2012 v 16:07 | Reagovat

[5]: tak jsou tam všechny kočky :)

7 Limetka Limetka | 26. ledna 2012 v 20:19 | Reagovat

tak to je maso! :O =))

8 Liz Liz | Web | 27. ledna 2012 v 15:39 | Reagovat

[7]: díky :)

9 Limetka | Limetka | | 27. ledna 2012 v 16:26 | Reagovat

[8]: :)))

10 Liz Liz | Web | 27. ledna 2012 v 16:32 | Reagovat

takže asi jdu psát další díl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama